lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu – zalety i wady

W żadnej kuchni nie może zabraknąć lodówki. Jest to jeden z najważniejszych sprzętów AGD, który dba o świeżość przechowywanej żywności. Obecnie na rynku możemy spotkać wiele rodzajów lodówek, m.in. pojemne lodówki Side by Side czy kompaktowe modele podblatowe. Jednak największą popularnością cieszy się lodówka z zamrażalnikiem u dołu. Czym się charakteryzuje ten model? Co sprawia, że jest tak chętnie wybierany przez konsumentów?

Konstrukcja lodówki

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu nazywana jest również dwudrzwiową. Składa się z dwóch oddzielnych komór, które posiadają niezależne drzwi. Na górze umieszczona jest chłodziarka, zaś pod nią znajduje się zamrażarka. Tego typu urządzenia występują w różnych wymiarach. Mogą mieć od 120 cm wysokości do nawet 260 cm, dlatego sprawdzą się zarówno w dużej, jak i małej kuchni. W zależności od modelu, pojemność chłodziarki może dochodzić nawet do 400 l, zaś zamrażarki do 150 l. Lodówki z zamrażalnikami u dołu należą do najpopularniejszych na rynku, dlatego znajdziemy je w ofercie każdego producenta. Warto dodać, że tego typu sprzęty dostępne są również w wersji do zabudowy. Jednak ze względu na warunki montażu, oferują mniejszą pojemność niż ich wolnostojące odpowiedniki.

lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu – największe zalety

W przeciwieństwie do lodówek jednodrzwiowych, modele z zamrażalnikiem u dołu oferują wiele nowoczesnych funkcji, m.in. technologię No Frost, system Multiflow czy funkcje przyspieszające chłodzenie i mrożenie produktów. Jednak ich największą zaletą jest wysoki komfort użytkowania. Dzięki temu, że chłodziarka umieszczona jest u góry, mamy wygodny dostęp do żywności, gdyż znajduje się ona na wysokości naszego wzroku. Chłodziarkę otwieramy kilkanaście razy dziennie, więc ciągłe schylanie się po produkty spożywcze byłoby kłopotliwe, szczególnie dla osób starszych i mających problemy z kręgosłupem. Poza tym, w tego typu modelach zamrażalnik jest większy niż w przypadku lodówek, w których komora mrożenia znajduje się na górze. W środku zazwyczaj umieszczone są trzy pojemne szuflady. W razie potrzeby można je całkowicie wyjąć, by zyskać jeszcze więcej przestrzeni na gabarytowe produkty.

Na korzyść takich modeli przemawia również fakt, że dostępne są w nowoczesnym wzornictwie i wielu wersjach kolorystycznych. Wśród nich bez problemu znajdziemy klasyczne białe lodówki, srebrne, grafitowe, czarne, a także w kolorze inox.

Czy lodówka z zamrażalnikiem u dołu ma jakieś wady?

Trudno jest jednoznacznie wskazać, jakie wady ma lodówka z zamrażalnikiem u dołu. Wydaje się jednak, że dla osób bardzo niskich nie będzie do końca trafionym sprzętem. Takie osoby musiałyby bowiem za każdym razem stawać na krześle, by wyjąć produkty ułożone na górnych półkach chłodziarki. Dlatego, lepszym wyborem byłaby dla nich odwrotna konstrukcja, czyli chłodziarka z zamrażalnikiem ulokowanym na górze.

lodówka z zamrażalnikiem u dołu Lodówka Amica FK239.3X

Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 143
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 51
Ilość i rodzaj półek: 4 szklane
Ilość i rodzaj pojemników: 1 szuflada
Wyposażenie: 3 balkoniki na drzwiach, Pojemnik na jajka
lodówka z zamrażalnikiem u dołu
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *